Jasper Middle School Honor Roll Quarter 2

8th Grade 4.0 Honor Roll

Reagan Book, Braxton Brosmer, Winnie Dong, Connor Fair, Nicole Fant, Isabelle Gaug, Caroline Hanneman, Isabella Harmon, Olivia Hopf, Kylie Leuck, Melani Martinez Blanco, Reese Mundy, Helen Pardo, Lea Rue, Caleb Schnarr, Addison Simmers, Jackson Stallings, Jaxon Whitsitt, Harper Wigand, Olivia Young

 

7th Grade 4.0 Honor Roll

Haley Atkins, Oliver Bez, Gianna Cabral, Payton Campbell, Elijah Clark, Hayden Clark, Logan Day, Jackelyn Diaz Flores, Johnson Dong, Dylan Durcholz, Ayla Elkins, Tyler Ellis, Emma  Emerson, Shawna Frederickson, Olivia Helming, Susanna Kelly, Emily Kleiser, Madelyn Knies, Molly Kramer, Andyn Lampert, Cole Lampert, Elizabeth Leonard, Emma K. Leonard, Sarah McGimpsey, Adilynn Mehringer, Adonica Meyer, Lauren Mundy, Caroline Schipp, Reagan Weisheit, Ava Claire Werne, Ervin Williams

 

6th Grade 4.0 Honor Roll

Nicolas Aguilera, Kennedy Birkle, Ella Blume, Arden Brames, Sutton Brosmer, Kendall Corbin, Hunter Fortwendel, Eliza Gaug, Jackson Gudorf, Bella Henke, Reagan Hopf, Molly Isaacs, Leah Jerger, Giana Kempf, Madison Mauck, Clara Noblitt, Ava Peterson, Cali Rasche, Anna Ruhe, Lila Schmitt, Addison Schnarr, Addison Seger, Oliver Sibrel, Avery Stenftenagel, Tessa Werne, Kate Werner, Riley Werner

 

8th Grade 3.4 Honor Roll

Luis Alcantara, Johana Alegria, Daniel Arevalo Graciano, Kade Ashby, Hannah Aull, Hayden Biggs, Carson Book, Ava Bower, Jack Britton, Jack Collins, Sophia Cook, Addison Dart, Maris  Drew, Cali Dugan, Jocelyn Ekong, Ella Erny, Kayden Firestone, Sevina Fischer, Crystal Flores  Escobedo, Colin Foster, Jackson Gamble, Mason Gegogeine, Brayden Giesler, Jace Gramelspacher, Jon Green, Mitchel Harris, Luke Heichelbech, Tori Hemmerlein, Kaden Hicks, Kade Hildenbrand, Thomas Hopf, Aaron Huelsman, Ava Hulse, Winnie Jackson, Audry Jones, Cara Jones, Kerrigan Kieffner, Jordyn King, Stella Kisman, Cortland Kizior, Grace Kluemper,  Isaiah Knies, Kara Kurucz, Evie Lasher, Kenadie Lehane, Jaydon Linderman, Jalynn Lorey, Colin McGowan, Tristyn Messmer, Morgan Metz, Addison Moore, Sierrah Oddo, Caleb Patterson, Damon Perez, Emma Popp, Aly Porter, Lillyanna Roberts, Ethan Robling, Carlee  Rogers, Tyson Ruhe, Cameron Rumbach, Katherine Ruschau, Christopher Sandoval, Kinzey Schnaus, Alex Schwenk, Isabel Schwenk, Carter Smith, Isabella Steltenpohl, Hunter Stork, Zoey Talbert, William Taylor, Jillian Troutman, Kalea Uebelhor, Morgan Vonderheide, Sadie Waddell, Ali Werner, Max Werner, Romey Werner, Makenna Williams, Ella Willoughby, Katherine Yarbrough

 

7th Grade 3.4 Honor Roll

Samuel Allen, Harshaldeep Basra, Emma Bauer, Ethan Bauer, Caden Beck, Aaliyah Bennett,

Jessica Berg, Everett Berry, Ava Biggs, Dalton Bodkins, Cale Bueltel, Maxwell Bueltel, Ella Clark, Ansley Day, Landrey Fegan, Leighland Garriepy, Laurian Gayso, Owen Gehlhausen, Keira Giesler, Diego Gonzalez, Alisson Guardado Lopez, Kayle Guardado Martinez, Sophie Gubbins, Graham Gunderson, Nicholas Hanselman, Lilah Hayes, Izabelle Hollingsworth, Beckett Holsworth, Madyson Hurst, Aiden Ison, Lucas Jerger, Jaida Kendall, Kash Kendall, Brooke Kleiser, Colin Klem, Jace Land, Avalon Lang, Ally Larkin, Cole Leinenbach, Keyan Lemond, Joel Levy, Sloan Lichlyter, Claire Linette, Carter McCain, Eli Mehringer, Layla Merkley, Jennifer Miranda Villalta, Kathryn Murphy, Androulla Neophytou, Vanessa Padilla, Oliver Pelaez, Carson Powell, Sonali Rathee, Noah Reinhart, Cody Riehle, Dillen Robling, Lola Ruhe, Josseline Sandoval, Lily Saypharath, Brock Schnaus, Cooper Seal, Lila Seger, Grant Seibert, Nataly Serrano, Emma Small, Adaysha Smiley, Sydnee Steinhart, Samiya Stratman, Kaeden Underhill, Mackenzie Walsh, Zoie Warner, Greta Weisheit, Mason Weisman, Jaxon Werner, Brooke Williams, Ethan Young

 

6th Grade 3.4 Honor Roll

Fernanda Alas, Tyler Alvarado Ramos, Brianna Barrix, Holden Bastien, Vincent Bez, Evan Bland, Carter Blome, Camden Bonner, Anna Buechlein, Kamren Buechler, Khloe Byrd, Angel Diaz, Jonathan Dominguez Figueroa, Parker Dooley, Olivia Dreblow, Molly Duncan, Maria Duron, Sophia Forrest, Norah Foster, Kaitlyn Fuhrman, Ashlynn Fuhs, Maddex Garrett, Victoria Gunselman, Olivia Habig, Jace Hafele, Drake Hagan, Blake Hardin, Mitchell Hile, Cooper Hoffman, Henry Hostetter, Connor Howard, Madilynn Hulse, Parker Jahn, Samuel King, Connor Klem, Jack Kluemper, Cody Krips, Noah Kurzendoerfer, Kenley Lamont, Fletcher Lorey, Jasmyn Lorey, Jaslyn Loya, Valerie Macias Pradilla, Chase Maxwell, Breyanna McAtee, Brigitte Menjivar Calderon, Holly Merder, Joselin Miranda Villalta, Lilliana Morales-Brookover, Nolan Mullins, Mya Neighbors, Emma Nowotarski, Andrew Obermeier, Holly Pardo, Emily Pineda Serrano, Emily Potts, Vanessa Ramirez Acosta, Blayken Recker, Eastyn Recker, Julio Rosa, Abigail Ruschau, Ava Sanders, Cole Schmitt, Anna Schwenk, Kaydance Seidl, Calvin Seitz, Tyler Sinnott, Bryn Smith, Elijah Smith, Carlos Soni Castaneda, Jett Springer, Brayden St Clair, Lorelei Stone, Abigail Taylor, Khloe Terwiske, Trey Thomas, Myah Troutman, Maleah Vonderheide, Tyson Wallace, Ruby Wanninger, Tristan Ward, Collin Werner, Jax Werner, Mason Whaley, Isaak Wiscaver




More on DuboisCountyHerald.com